تصویر

سوال‌های متداول

فروشگاه دارای ضمانت سلامت کالا می باشد؟ فروشگاه بابت خرید محصولات، ضمانت سلامت کالا را ارائه می دهد .اگر محصولی که شما خریداری می نمایید دارای نقص فنی باشد بدون قید و شرط یا محصول شما تعویض و محصول سالم حضورتان ارائه می شود و یا هزینه آن بدون هیچ کسری بازگشت داده می شود.

دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. بنابراین با خیال آسوده سفارش خود را ثبت کنید. همچنین مشتریان عزیز می توانند نحوه پرداخت را پس از تحویل کالا انتخاب نمایند تا با اطمینان خرید کنند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به تلفن فروشگاه تماس بگیرید.

مهمترین هدف ما رضایت شما مشتریان گرامی می باشد. بدین جهت شما امکان بازگشت محصول را تا 3 روز از زمان تحویل را دارید. برای بازگشت قبل از ارسال تماس بگیرید. در صورتی که کالای مورد نظر شما نقصی داشته باشد هزینه بازگشت بر عهده ما می باشد  و تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری مسترد خواهد شد.

در فروشگاه شما می توانید به ۲ روش پرداخت را انجام دهید 

پرداخت درب منزل

پرداخت آنلاین (تحویل سریع تر)

بله.  به تمام نقاط ایران که تحت پوشش شرکت پست جمهوری اسلامی ایران می باشند ارسال انجام خواهد شد.

معمولا ماموران توزیع پستی در ساعت ادارای برای توزیع مراجعه می نمایند. شما می بایست محلی را که در ساعات اداری حضور دارید را در ثبت سفارش قرار دهید.

 شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.

سفارشات از طریق پست جمهوری اسلامی ایران، بین ۵ الی 10 روز کاری تحویل می گردد.

 هزینه ارسال بر اساس نرخنامه پست جمهوری اسلامی ایران بر عهده مشتری می باشد.

 بله، فقط هرچه سریعتر برای تغییر آدرس با ما تماس بگیرید.

در صورت درخواست کنسلی سفارش خود از طریق تماس تلفنی اطلاع دهید و یا آن را از مامور پست دریافت نکنید در غیر اینصورت جهت اطلاع از شرایط بازگشت کالا با ما تماس بگیرید و با گفتن دلیل خود ما را در بهبود کیفیت فروشگاه همیاری کنید.

بله، پس از انتخاب کالاهای موردنظر و اضافه کردن آنها به سبد خرید، ثبت سفارش انجام می شود در این زمان آدرس و مشخصات تحویل گیرنده سفارش را وارد کنید.

 بله در صورتی که به هر دلیل در ثبت اینترنتی مشکل داشتید می توانید برای ثبت سفارش خود با تلفن فروشگاه تماس بگیرید.

به طور کلی محدودیتی برای سفارش تعدادی یک کالا وجود ندارد.

  بله، سفارش ثبت شده را می‏‌توانید به روش های زیر پیگیری نمائید.

1-داشتن شماره سفارش و پیگیری آن در بخش پیگیری سفارشات سایت

2-ورود به بخش حساب کاربری و مشاهده بخش سفارشات من

3-تماس با فروشگاه و دادن اطلاعات سفارش 

4-داشتن کد رهگیری پستی ۲۰ رقمی مرسوله و سپس کد را به آدرس زیر وارد کنید:

http://itemtracking.post.ir